Skip to content

Sygic Mobile Maps 4 Maemo – Instalacja

19 marca 2010

Więc już pewnie wiecie że pojawiła się nawigacja dla N900? Jeśli nie to tutaj możecie o niej przeczytać: https://maemopl.wordpress.com/2010/03/17/sygic-mobile-maps-for-maemo-dostepne/ i tutaj: https://maemopl.wordpress.com/2010/03/18/sygic-mobile-maps-for-maemo-pierwsze-wrazenia-z-sieci/. Pierwsze jest po niemiecku a drugie po angielsku.  Oba ciekawe ale może coś po polsku?

Jeśli jeszcze nie kupiliście Sygic Mobile Maps for Maemo to zapraszam tutaj, w kilku postach postaram się opisać ten program i przeprowadzić testy terenowe. Mam nadzieje że pomoże to niezdecydowanym. Pierwszy post będzie o instalacji.

W skrócie o zakupach. By zakupić Sygic Mobile Maps for Maemo udajemy się tutaj: http://sygic.com/index.php/en/how-to-buy.html. Następnie klikamy na obrazku przedstawiającym N900  w drugim kroku wybieramy region, na razie jest tylko Europa (inne są już w drodze). W trzecim kroku pokaże się podsumowanie i cena 59,99 euro. Cóż klikamy na „download”. Szacunkowy czas jest liczny dla prędkości 300 KB/s i mniej więcej taką (300-350 KB/s) udało mi się średnio osiągać, ja mam akurat 600 KB/s). Na nowo otwartej stronie podajemy swoje dane orz wybieramy formę płatności. Potwierdzamy zakupy i podajemy dane karty. Na koniec podsumowanie i numer zamówienia. To tyle teraz w ciągu około 20 minut powinien przyjść e-mail z dalszymi informacjami. Będą tam dwa linki. Pierwszy pozwoli ściągnąć archiwum ZIP drugi graficznego instalatora. Pierwszy przyda się korzystającym z Linuksa lub Mac OS X, drugi pewnie przypadnie do gustu posiadaczom Windows (sprawdziłem 7 32 bit i działa). Więc ściągamy i trochę to trwa. Zacznę od wersji ZIP jest dużo prostsza.Wystarczy ściągnąć jeden – w zupełności wystarczy, nie ma potrzeby sięgania ZIP i EXE.

Po pierwsze należy rozpakować zawartość archiwum. Jeśli macie mało miejsca na dysku to możecie od razu podłączyć N900 w trybie pamięci masowej, bo i tak trzeba wszystko tam skopiować. Kopiujemy do głównego katalogu głównej pamięci (tam gdzie jest 32 GB). Powinno to wyglądać tak jak na obrazku poniżej.

Teraz na chwilę o instalacji dla windows. Po uruchomieniu pliku EXE instalator się rozpakuję do C:\windows\temp – lub podobnej lokalizacji. Ponieważ plik jest duży 1,8 GB więc nie jest to szybkie nastęnie uruchomi się instalator aplikacji do zarządzania mapami. Jest to klasyczny instalator w którym akceptujemy licencje i wybieramy gdzie ma się zainstalować a następnie do samego końca klikamy Dalej (tak jest, na początku możemy wybrać polski jako język instalacji). Po jego zakończeniu uruchamiamy aplikację do zarządzania mapami i synchronizacji ich z N900. Aplikacja ta pozwala wybrać mapy jakich krajów/regionów mają być skopiowane na N900 oraz jaki głos ma mieć nasza nawigacja, w wersji polskiej jest to Magda 🙂 Generalnie aplikacja prowadzi nas krok po kroku.

Najpierw podłączamy telefon w trybie pamięci masowej.

Następnie wybieramy dysk na którym umieścimy mapy, tu konieczne należy wybrać pamięć wbudowaną N900 (32 GB) w przypadku instalacji na karcie SD pojawią się problemy z działaniem aplikacji.

A tak to wygląda jak program się uruchomi.

Wybieramy sobie język syntezatora mowy (tak naprawdę to są gotowce). Ja wybrałem polski – Magda – cóż jest tylko jeden.

Możemy skopiować całe regiony Europy lub poszczególne kraje. Odpowiednie paczki będą kopiowane z dysku naszego komputera na N900.

Na koniec jak już sobie wszystko wybierzemy klikamy na przycisk „Synchronizacja” w prawym dolnym rogu i czekamy na jej zakończenie.

Jak zobaczymy ten komunikat klikamy na OK i możemy zamknąć tą aplikację oraz odłączyć N900 od komputera.

Teraz będzie część wspólna instalacji – ta na telefonie – wystarczy ją przeprowadzić za pierwszym razem. W tym miejscu zakładam że już mapy zostały rozpakowane na N900 lub z nią zsynchronizowane, a kabel USB odłączony.

uruchamiamy aplikację Pliki na N900i przechodzimy do N900 (lub jak sobie tylko ją nazwaliśmy) na samym końcu znajduje się pakiet „SetupMobileMaps” jest to pakiet DEB. Klikamy na nim uruchomi się menadżer aplikacji i przeprowadzi przez proces instalacji. Tu nic niezwykłego się nie dzieje – pakiet instaluje się jak każda inna aplikacja dla N900.

No i po sprawie „Sygic Mobile Maps for Maemo” zainstalowane, na obrazku wyżej w lewym dolnym rogu widać ikonkę. W tym momencie można się już zacząć bawić. Do programu dołączona jest instrukcja użytkownika i samouczek w samej mapie, co może być na początku pomocne.

Ja skończę w tym momencie, uruchomienie i przegląd funkcji jutro a po weekendzie więcej 🙂 W razie pytań lub wątpliwości zapraszam do komentarzy.

Reklamy
3 Komentarze
  1. eMKa permalink

    Kupiłem dostalem linki tylko za kazdym razem gdy chcialem sciagnac( zapisac na dysk) przy 99 przerywalo sciaganie:/ teraz moje linki stracily waznosc co mam zrobic? czy moge sciagnac opragromawie od kogos innega i zarejstrowac przy pomocy kodu ktory otrzymalem?

    • Witam, lepiej będzie skontaktowąć się z pomocą Sygic, support@sygic.com

Trackbacks & Pingbacks

  1. Maemo PL - Maemo Polska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: