Skip to content

Powiedz jak byś chciał smartphone !!!

18 marca 2010

Każdej premierze nowego telefonu (i innych gadżetów też) pojawiają się krytyczne głosy niezadowolenia – a to że procesor za wolny, a to za mały ekran, albo za mało pamięci, albo …. Dokładnie jak na wyborach nigdy wszyscy nie będą zadowoleni, jednak głosujący mają możliwość wpłynięcia na kształt wyników. Taka szansa staje i teraz przed nami – możecie mieć wpływ na kształt następnych smartphonów Nokii, tych z Symbianem i tych z MeeGo, bo następny z Hartmattanem już jest od jakiegoś czasu w przygotowaniach 😛

Design by Community – smartphone concept – to akcja prowadzona przez Nokie mająca na celu wysłuchanie głosu lodu w kwestiach wyglądu i projektowania jej przyszłych urządzeń. Więc jeśli chcecie mieć wpływ na co wydacie swoje następne 2000-3000 zł głosujcie !!! Akcja trwa od marca do maja.

W tym tygodniu wybieramy ekran i interfejs sprzętowy. Mamy do wyboru ekrany o przekątnej od 3″ do 5″, ekrany dotykowe (dwa typy, capacitive=wielodotykowe), typ klawiatury: brak, zwykła telefoniczna, qwerty, dodatkowe przyciski i format obrazu. Oczywiście musimy zdobyć się na kompromis i wybrać realnie 🙂

Ja wybrałem 4,5″ ekran z klawiaturą qwerty, ekranem wielodotykowym, przyciskiem on/off i ekranem w formacie 16:9. Generalnie będzie to wyglądało jak trochę większy HTC HD2 z wysuwana klawiaturą – albo większa i cieńsza (mam nadzieje) wersja Noki N900.

Na koniec mały filmik z inspiracją:

Jeszcze raz link: http://conversations.nokia.com/design-by-community/

Reklamy
2 Komentarze
  1. MojaNazwa permalink

    Wyvrałem 4 cale, ekran rezystancyjny i QWERTY. Zalety wielodotykowca nie są na tyle duże, żeby zlikwidować wadę braku dokładności. Od czasu chcę używać prawdziwych aplikacji jak OpenOffice, Iceweasel, a nie jakichś popierdułek z wielkimi kolorowymi przyciskami.

Trackbacks & Pingbacks

  1. Maemo PL - Maemo Polska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: