Skip to content

Qt 4.7 i Qt Creator 2.0 Technology Preview

11 marca 2010

Dziś ukazała się pierwsza wersja poglądowa Qt4.7 i Qt Creatora 2.0 – o wszystkim możecie sobie przeczytać tutaj: http://qt.nokia.com/developer/qt-qtcreator-prerelease.Nie będę przepisywał (jak zwykle) informacji prasowych więc… Pozwolę sobie tylko na kilka słów komentarza.

Po pierwsze Qt4.7 nie jest wielkim zaskoczeniem, od kilku dni korzystam z Qt Creatora 1.3.81 który działa korzystając właśnie z Qt4.7. Całkiem przyjemnie to wygląda.

Po drugie, nowy QtCreator ma oferować lepszą współpracę i łatwość pisania dla Maemo (pewnie MeeGo też) i Symbiana, ale z tego co widzę to już w wersji 1.3.81 to dobrze działa, oczywiście mówię o Maemo i MADDE. Więc chrzest Qt Creatora na 2.0 wydaj mi się decyzją bardziej polityczną, może 1.8 by wystarczyło? Ale jak się zainstaluje to zobaczymy 🙂

Właśnie jakoś nie wspominają o MeeGo 😛

Skoro Qt4.6 jest jeszcze w extras-devel i przed PR1.2 nie pojawi się na N900, co może nastąpić w ciągu kilku tygodni to Qt4.7 jest planowany na połowę roku (chyba zbiegnie się z premierą MeeGo w wersji dla developerów o hardkorów z N900 🙂 Mam nadzieje że doczekamy się PR choćby i 2.0 z Qt4.7 na przełomie 3 i 4 kwartału tego roku.

Reklamy
Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: