Skip to content

SDK Maemo 5 łatwo i troszke trudniej :)

28 grudnia 2009

W poprzednich wpisach pokazałem jak zainstalować SDK Maemo 5 dziś dla sprawiedliwości powiem jeszcze o dwóch innych metodach co na jakiś czas powinno zakończyć serie o instalowaniu SDK dla Maemo 5, przynajmniej do czasu ukazania się nowej wersji.

Wersja dla wygodnych: Instalacja z wykorzystaniem GUI 🙂 http://www.forum.nokia.com/info/sw.nokia.com/id/c05693a1-265c-4c7f-a389-fc227db4c465/Maemo_5_SDK.html i z listy wybieralnej wybieramy „GUI Installer ()” to jest skrypt Pythona i wymaga PyQt4.


W pierwszym kroku wybieramy typ instalacji, standardowa wystarczy w zupełności. W kolejnym musimy zaakceptować licencję oraz warunki dla zamkniętych binariów Noki (tu należy przewinąć stronę do dołu żeby wpisać kod).  I klikamy Install i czekamy na zakończenie. A na koniec integrujemy to z Esboksem.

Generalnie to jest takie Next,Next i tak dalej 😛 generalnie łatwizna.  Dla tych którzy wolą angielski i więcej obrazków link do Forum Nokia Wiki: http://wiki.forum.nokia.com/index.php/How_to_install_Maemo_5_SDK_using_GUI_Installer warto tam też zajrzeć w przypadku problemów z łącznością z internetem podczas ściągania i instalowania pakietów wewnątrz scratchboksa.

A teraz wersja dla Hardcorów 🙂 MADDE czyli Maemo Application Development and Debugging Environment. To nowe środowisko programistyczne rozwijane dla programistów Maemo. Pozwala na:

  • Kompilację skrośna z wiersza poleceń
  • Działa na Linuksie  (32-bit/64-bit), Windows, Mac OS X
  • Konfigurowalny dla różnych targetów i toolchainów
  • Klient dla urządzenia pozwala uprościć proces przygotowywania programu
  • Łatwość korzystania

Jednak na razie to jest tylko TECHNOLOGY PREVIEW i należy uważać korzystając z niego. Ale dla chcących pomóc w rozwoju tego projektu zapraszam tu: http://wiki.maemo.org/MADDE i tu http://tablets-dev.nokia.com/MADDE.php

Reklamy

From → n900, nokia, programowanie

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: