Skip to content

Wieści z frontu – Nokia u operatorów

13 września 2009

Jak podaje Nokia na swoich stronach: http://conversations.nokia.com/2009/09/11/maemo-and-n900-many-customization-points-for-operators/. Będziemy mogli spodziewać się oprogramowania od operatorów do N900 i Maemo. Co to może znaczyć. Po pierwsze że prawdopodobnie jakiś operator wprowadzi do swojej oferty N900 🙂 Pewnie T-Mobile US no i Orange jest też znany ze swojego Menu. Mam nadziej że tylko nikt nie na drukuje mi pomarańczowej kropki na telefonie (lub niebieskiej) :p Ale wracając do tematu, po za tym że telefony z softem od operatorów mogą by tańsze niż te w ofercie sklepu Nokii to oznacza również iż ktoś będzie musiał stworzyć ten soft. A to z koleii oznacza iż będą potrzebni programiści zaznajomieni z platformą Maemo co może przekuć się na dalszy rozwój platformy i bazy oprogramowania. To ostatnie powinno cieszyć nas wszystkich.

Najciekawsza część z tej notatki:

This week, there have been a number of speculative stories suggesting that Nokia will not allow for operator customization of Maemo devices. Seems a few people are getting ahead of themselves. As we have said over the past couple of weeks, our plan with Maemo is to focus on the consumer experience – integrating applications and services from Nokia, our broad community of developers and publishers and, of course, from our operator customers. While we have not announced immediate plans to offer an operator variant for the N900, there are many customization points for operators on the N900. It would be absolutely incorrect to assume that we will not offer operators the ability to tailor future Maemo devices to suit their needs.

Of course, it is fantastic to see the positive buzz building around Maemo and the Nokia N900, so we wanted to clear up these few important details that appear to have been misunderstood.

Reklamy

From → n900

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: