Skip to content

Gdy emocje opadły: N900 to nie telefon

1 września 2009

W przypływie wszechobecnej radości z pojawienia się nowego tabletu N900 nikt wszyscy promują go jako super smartphone. Jednak (jak sama Nokia to podkreśla) jest to tablet dający Ci moc komputera w wersji mobilnej. Taki NIT, trochę bardziej przenośna N810, która dorobiła się funkcjonalności telefonu i łączności 3G. Pozwolę zacytować sobie za : http://maemo.nokia.com/features/phone/

Your mobile computer can also be used as a phone. Select a friend and tap to make a voice call from virtually anywhere in the world.

Tak właśnie twój mobilny komputer (z aparatefm foto i GPSem)  umożliwia również wykonywanie połączeń telefonicznych. Nie będę tu pisał o wykorzystaniu GTalka,Skype,Gizmo,… bo to dość oczywiste jeśli spojrzymy na N900 jak na komputer.

Co z tego wynika? Ma to swoje dobre i złe strony. Dobre to to że już nie będzie trzeba nosić telefonu z bluetooth żeby sprawdzić pocztę w N8x0, na dodatek 3,5G pozwoli zrobić to bardzo szybko. Właśnie wiele osób zapomniało że telefony mają być do dzwonienia i ludzie z 3310 są bardzo szczęśliwi, a ja uważam że szczytem luksusu i telefoniczności jest E51/52 mała mieści się wszędzie i do dzwonienia, jakieś tam bajery ma ale nie o to chodzi.  Jednym słowem oszczędność miejsca w kieszeni, którego w przypadku N900 nigdy za wiele 😛

Złe strony to takie iż nici z MMS, w każdym razie nie teraz.Prawdopodobnie nie będzie wideorozmów przez telefon.

Więc chyba nie będzie konturował z Adnroidami w sadzie jabłkowym tylko stworzy/ł nową niszę dla siebie. Ludzi, którzy używają telefonu do dzwonienia i czegoś jeszcze (najlepiej na Linuksie) do pracy/zabawy/bycia on-line/kontaktów,….

Reklamy

From → n900, nokia

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: